5 Jun 2013
Merhabalar, İngiltere vizesi destek sitemizi açmış bulunuyoruz. İlk makalemizde ise İngiltere vizesi hakkında genel bilgilerden bahsedeceğiz. İngiltere vizesi, ingiltere'ye gitmek için gereken izin kağıdıdır diyebilliriz.

İngiltere vize başvurusu

Vize, pasaportunuzun boş sayfasına yapıştırılarak uygulanmaktadır. Pasaportunuzda boş sayfa olmak zorundadır aksi takdirde yeni pasaport çıkartmanız gerekebilir. İngiltere vizesi almak kolay değildir diyebilirim. Çünkü çok ince detaylara bile takılabiliyorlar. Bu yüzden İngiltere vizesi alacak kişi başvuru formunu eksiksiz doldurmalıdır. Doğru ve eksiksiz başvuru formu ile birlikte bilgileri destekleyecek belgeleride delil olarak sunmalıdır. Yani Dolgun bir dosya ile İngiltere konsolosluğuna gittiğiniz takdirde vize alma ihtimaliniz yüksek olabilir. İngiltere vizesi almak için bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. 6 aylık, 1 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere vize ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretleri ödediğiniz takdirde vizenizi alabilirsiniz. 

İngiltere Vizesi kaç günde çıkar, işlem süresi

İngiltere vize başvurusu yaparken gerekli evraklarıda yanınızda götürmelisiniz. Eski pasaportlarınız, vesikalık fotoğraf vs. evrakları eksiksizce götürmelisiniz. İngiltere vizesi işlem süresi de başvurunuza göre değişmektedir. Eksiksiz başvurular 2-3 günde sonuçlanırken, eksik belgelerle yapılmış başvurular 1-2 ay kadar uzamaktadır.


Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: